POMOC PSYCHOLOGICZNA I PSYCHOTERAPEUTYCZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W Białogardzie powstał Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży przy ul. Sikorskiego 12/14.

W związku ze zmianą modelu opieki psychologicznej swoją działalność rozpoczęła placówka nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży – Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży (I poziom referencyjny) – która swoją opieką obejmuje osoby zamieszkujące na terenie Białogardu i Gminy Białogard.

Powstanie w/w placówki jest częścią kompleksowej zmiany podejścia do psychiatrii dziecięcej, która zakłada stworzenie trzypoziomowego systemu opieki dla dzieci i młodzieży.