ZAKŁADKI

Czwartek 22.02.2018

BEZPIECZNI I AKTYWNI

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z życia szkoły na facebooku

• W dniu 13 lutego 2018 roku uczniowie z klas czwartych i piątej Szkoły Podstawowej w Stanominie uczestniczyli w projekcie „Stop przemocy” zorganizowanym przez szkołę przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Stanominie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Urzędu Gminy w Białogardzie. Głównym celem projektu było wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. Czwartoklasiści wyrazili swój protest poprzez taniec przygotowany pod kierunkiem nauczycieli – pana Tomasza Trybusia i pana Karola Bocheńskiego. Natomiast uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią panią Jolantą Pendrak przygotowali przedstawienie pt. „ Nie przemocy w szkole”. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej panią Justyną Olejnik w trakcie których poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą zjawiska przemocy, a przede wszystkim sposobów radzenia sobie i szukania pomocy. Szkolnym koordynatorem projektu był pedagog szkolny pani Marzena Potaczek. W spotkaniu uczestniczyli również Wójt Gminy Białogard pan Jacek Smoliński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stanominie pan Krzysztof Skrzycki oraz pani Małgorzata Leśniewska – pracownik Urzędu Gminy ds. promocji i rozwoju. Podsumowaniem realizacji projektu było wykonanie przez uczniów plakatów wyrażających ich sprzeciw wobec przemocy.

• Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Stanominie.

• Życzę wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzinom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mam nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Dyrektor szkoły – Krzysztof Skrzycki

Jednocześnie przypominam kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

• 10 stycznia 2018 roku nastąpiło podsumowanie akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Karolinki. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży pomogą w dalszym leczeniu i rehabilitacji dziewczynki. Tegoroczna akcja zbierania nakrętek została przeprowadzona w formie konkursu pt. „Nakręć się i pomagaj z uśmiechem”, a trwała od września do końca grudnia 2017 r. i przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy łącznie prawię tonę nakrętek, a dokładnie 976,60 kg. Nakrętki przekazaliśmy obecnej na podsumowaniu akcji mamie Karolinki Pani Marcie Wieliczko.

• ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA DLA DZIECI

„FERIE Z PORADNIĄ”

Termin: 15-19.01.2018 roku

Godziny zajęć: od 8 do 12

Miejsce: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białogardzie,

ul. Dworcowa 2, 78-200 Białogard

Klub Nauczyciela (parter)

Prowadzące: Ewa Cieszko-Kowalska – psycholog

Maria Jonko – logopeda, pedagog

Anna Politowska-Kowal - pedagog

Telefon kontaktowy do poradni: 94 312 25 96, 515 082 620

Dla kogo zajęcia? Dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

•  - Obrazek 1

• Rodzicu!

Jeśli chcesz :
    • przyjrzeć się światu emocji i potrzeb dziecka,
    • zastanowić się nad rolą emocji w swoim i dziecka życiu,
    • otrzymać wskazówki, jak reagować w trudnych dla dziecka sytuacjach,
    • dążyć do empatycznej relacji z dzieckiem,
    to zajęcia są dla Ciebie!

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białogardzie serdecznie zaprasza rodziców na warsztat:

„Jak radzić sobie z trudnymi emocjami u dzieci?”

Termin23 listopada 2017 r. (czwartek) godz. 17:00

Miejsce:  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białogardzie, gabinet nr 5 (I piętro)

• Zapraszam Rodziców w dniu 16 listopada od godz. 16:00 do godz.17:00 na indywidualne konsultacje z wychowawcami i nauczycielami w sprawie osiągnięć edukacyjnych i zachowania dzieci.

Dyrektor Szkoły-Krzysztof Skrzycki

• W związku z przypadkiem wystąpienia wśród uczniów żółtaczki typu A (pokarmowej) prosimy o zachowanie szczególnej uwagi na zasady profilaktyki przed zakażeniem. W szkole podjęto niezbędne działania profilaktyczne.  Informujemy również o konieczności samoobserwacji trwającej 8 tygodni w kierunku występowania objawów chorobowych typowych dla wirusowego zapalenia wątroby typu A (objawy grypopodobne, ból głowy, brak apetytu,osłabienie, ciemny mocz,odbarwiony stolec,żółte zabarwienie i świąt skóry).Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Białogardzie zaleca rodzicom, opiekunom i uczniom, aby koniecznie, niezależnie od sytuacji zdrowotne,j zgłosili się  do lekarza POZ celem objęcia nadzorem lekarskim w związku z kontaktem z osobą, u której rozpoznano WZW typu A.

Szkoła Podstawowa w Stanominie
    Stanomino 30