ZAKŁADKI

Środa 25.04.2018

BEZPIECZNI I AKTYWNI

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z życia szkoły na facebooku

• W dniach 18-20 kwietnia 2018 roku uczniowie III klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej w Stanominie przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Pierwszego dnia pisali część humanistyczną – z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Drugiego dnia zmagali się z zadaniami z biologii, chemii, fizyki, geografii oraz matematyki. W ostatnim dniu przystąpili do testu z wybranego języka nowożytnego. Otrzymane wyniki z egzaminu będą brane pod uwagę w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

• W dniach od 09 do 13 kwietnia 2018 roku 15 uczniów Szkoły Podstawowej  ze  Stanomina przebywało w ramach wymiany młodzieży polsko-niemieckiej w Instytucie Gustava Stresemanna w Dolnej Saksonii w miejscowości Bad Bevensen w Niemczech. Nasi uczniowie wraz z uczniami niemieckimi uczestniczyli w projekcie pt. „Bez przyjaźni ani rusz”.  Brali udział w warsztatach tematycznych prowadzonych metodami aktywno-twórczymi. Ponadto zwiedzili przepiękne miasteczka - Bad Bevensen i Lüneburg oraz mile spędzili czas podczas wspólnej zabawy w Parku Linowym. Udział  w animacjach językowych zmotywował do nauki języków obcych. Realizacja projektu możliwa była dzięki zaangażowaniu Dyrektora Szkoły Podstawowej w Stanominie - Pana Krzysztofa Skrzyckiego oraz nauczycielek - Pani Marzeny Potaczek oraz Pani Jolanty Bednarczyk.

• 18 i 19 kwietnia (środa i czwartek) – uczniowie oddziałów przedszkolnych, Szkoły Podstawowej oraz klasy II Gimnazjum – zajęcia według planu.

18.04 – drugi kurs odjazdu –14:00

19.04 – drugi kurs odjazdu – 13:10

20.04.2018 (piątek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów oddziałów przedszkolnych, Szkoły Podstawowej oraz klasy II Gimnazjum.

Dyrektor szkoły – Krzysztof Skrzycki

•

W dniu 6 kwietnia 2018 r. przeprowadzono eliminacje szkolne 50 Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. W turnieju wzięło udział 22 recytatorów. Decyzją Jury do eliminacji gminnych zakwalifikowano 6 osób, są to:
    - Szymon Skrzydliński z klasy I
    - Kornelia Dziubińska z klasy I
    - Zuzanna Kądziela z klasy IVb
    - Paweł Brzeziński z klasy VI
    - Patrycja Łapot z klasy VII
    - Kamila Berkieta z klasy VII
    Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

• Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Stanominie.

• 22.03.2018 r. (CZWARTEK)

8.00-8.45 klasy 4-5 latki, „0”, I-III, IVa i IVb idą do kościoła (zaprowadzają i przyprowadzają nauczyciele,którzy mają dane zajęcia). W tym czasie starsze klasy mają lekcje według planu.

9.00-9.45 – klasy V-VII, II i III gimnazjum idą do kościoła (zaprowadzają i przyprowadzają nauczyciele,

którzy mają dane zajęcia). Młodsze klasy mają lekcje wg planu.

23.03.25018 r. (PIĄTEK)

8.00-8.45 – klasy V-VII, II i III gimnazjum idą do kościoła (zaprowadzają i przyprowadzają nauczyciele,którzy mają dane zajęcia). Młodsze klasy mają lekcje wg planu.

• Eliza Przydatek, Amelia Smolińska i Kinga Szczęśniak to trzy finalistki styczniowego, szkolnego etapu Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej w Koszalinie. 14 marca br. wzięły udział w zmaganiach na szczeblu rejonowym w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Tegoroczna tematyka to: Święty Stanisław Kostka, Duch Święty i sakrament bierzmowania. Eliza i Kinga zakwalifikowały się do finału konkursu, który odbędzie się w maju. Gratulacje!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Stanominie.

Szkoła Podstawowa w Stanominie
    Stanomino 30