DAKLARACJA DOSTĘPNOŚCI KOORDYNATOR D/S DOSTĘPNOŚCI PLAN DZIAŁANIA NA RZECZ POPRAWY DOSTEPNOŚCI DOSTĘP ALTERNATYWNY RAPORT O STANIE ZAPEWNIENIA DOSTĘPNOŚCI

Procedury

zapewnienia dostępu alternatywnego dla osób ze szczególnymi potrzebami               w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Stanominie

1. Procedury określają sposób postępowania pracowników Szkoły Podstawowej   w Stanominie  w stosunku do osób ze szczególnymi potrzebami korzystających z usług szkoły.
  2. Każdy pracownik Szkoły Podstawowej w Stanominie, niezależnie od niniejszych Procedur, ma obowiązek udzielenia wszelkiej pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami przebywającym na terenie szkoły.
  3. Pracownik obsługujący portiernię, widząc osobę ze szczególnymi potrzebami, która przybyła do szkoły lub zwróciła się do niego o pomoc, przeprowadza wstępną rozmowę w celu ustalenia charakteru sprawy, którą ta osoba chce załatwić i kieruje ją do sekretariatu szkoły.
  4. Jeżeli charakter sprawy wymaga obecności nauczyciela, sekretarz szkoły powiadamia bezpośrednio właściwą do załatwienia sprawy osobę o takiej potrzebie i organizuje spotkanie w pomieszczeniu portierni szkolnej, mieszczącej się tuż przy głównym wejściu do szkoły.
  5. Na prośbę osoby ze szczególnymi potrzebami, informacji  udziela również dyrektor szkoły, przyjmując zainteresowana osobę w swoim gabinecie.
  6. Do załatwiania spraw w okresie epidemii zastosowanie mają również przepisy  oraz procedury wydane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Stanominie.
  7. Po zakończeniu spotkania pracownik obsługi obsługujący portiernię służy pomocą                             osobie ze szczególnymi potrzebami w opuszczeniu budynku szkoły.
  8. Osoby niedosłyszące przy załatwianiu spraw w Szkole Podstawowej w Stanominie mogą skorzystać z usługi tłumacza języka migowego. Aby skorzystać z pomocy tłumacza należy wcześniej zgłosić do szkoły zamiar skorzystania z tłumacza. Chęć skorzystania z usługi tłumacza należy zgłosić co najmniej na trzy dni przed planowaną wizytą oraz wskazać metodę komunikowania się.

Zgłoszenia można dokonać w następujący sposób:

1. wypełnić formularz zgłoszeniowy WNIOSEK.docx  i przesłać go za pomocą poczty elektronicznej na adres spstanomino@wp.pl ,
  2. wysłać SMS z określeniem rodzaju załatwianej sprawy i metody komunikowania się pod numer telefonu  94 4112282,
  3. telefonicznie - za pośrednictwem osoby trzeciej, sprawnej komunikacyjnie, pod numerem telefonu 94 3112282.
  1. W przypadku braku możliwości zapewnienia osobie ze szczególnymi potrzebami dostępności cyfrowej strony internetowej Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Stanominie oraz Biuletynu Informacji Publicznej zapewnia się alternatywny sposób dostępu, który polega w szczególności na zapewnieniu kontaktu telefonicznego, korespondencyjnego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej:

- kontakt do sekretariatu szkoły tel. 94 311 22 82, SMS – tel. 94 3112282, e-mail: spstanomino@wp.pl ,